Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Wirtualne prawo jazdy i przednia szyba bez znanej...
1.png

10-06-2020

Wirtualne prawo jazdy i przednia szyba bez znanej nalepki... (w Sejmie RP zmiany w PoRD)


1. Koniec obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie uprawnionego organu kontroli ruchu drogowego dokumentu prawa jazdy.
2. Koniec obowiązku wydawania i posiadania nalepki kontrolnej.
 
W związku z dalszym rozwojem państwowych systemów informatycznych deregulacją zostanie objęty obowiązek posiadania dokumentu prawa jazdy podczas prowadzenia pojazdów. Zniknie również nalepka kontrolna, która zdobiła prawy narożnik przedniej szyby pojazdów.
 
Co to oznacza dla kierujących? Odetchną głównie zapominalscy - nie posiadający dokumentu prawa jazdy podczas kontroli oraz leniwi, którzy nie nakleili na szybę nalepki. Zmiana ta pozwoli im uniknąć mandatów karnych nakładanych podczas kontroli drogowej.
 
Kiedy będą obowiązywać te zmiany? Pierwsza 3 miesiące od ogłoszenia komunikatu o wdrożeniu rozwiązań technicznych przez Ministra Cyfryzacji a druga po 24 miesiącach od dnia ogłoszenia ustawy.
 
19 czerwca br. pod obrady Sejmu RP trafi projekt zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym. Co ma się zmienić? Prezentujemy w odcinkach najważniejsze zmiany, które będą dotyczyły obecnych i przyszłych kierowców.
Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena