img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności To ty zapłacisz za konsekwencje prowadzenia bez...
dsc01623.png

20-08-2019

To ty zapłacisz za konsekwencje prowadzenia bez prawa jazdy...

 

W ostatnich latach branża szkolenia kierowców odczuwa zmniejszone zainteresowanie kursami nauki jazdy. Za część spadku popytu na usługi szkoleniowe odpowiada niż demograficzny. Są jednak osoby, które próbują prowadzić pojazdy bez prawa jazdy. Czy to się opłaca? Dlaczego warto zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami?

 

Na początku sierpnia w Starym Bojanowie (powiat kościański w Wielkopolsce) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak się okazało, sprawca kolizji nie miał prawa jazdy.

Kierujący renault kangoo, 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, podczas manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z audi. Za kierownicą drugiego pojazdu siedział 50-latek z powiatu leszczyńskiego. Jak się okazało, sprawca kolizji nie miał prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia ukarano go mandatem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

A teraz przestroga, dla tych co myślą, że takie zdarzenie kończy się tylko mandatem...

 

Jeśli kierowca, spowoduje kolizję/wypadek bez prawa jazdy, poszkodowany dostanie odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy. Następnie ubezpieczyciel będzie dochodził od sprawcy zwrotu wszystkich pieniędzy, które wypłaci. Tak działa regres ubezpieczeniowy, który jest uregulowany w art. 43 pkt 3 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

 

Jeśli zdarzenie to nie było kolizją a wypadkiem, regres dotyczyłby również odszkodowania za utratę zdrowia.

 

(db)

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena