3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

30-04-2020

1 Komentarze

Nowe regulacje dla branży? Szkolenie online, egzaminy na kwalifikację i ograniczenia w szkoleniu praktycznym?

Nad czym podczas trwającego posiedzenia sejmu będą głosować posłowie?! Wrócą egzaminy na kwalifikację kierowcy zawodowego… w urzędach wojewódzkich i pod nadzorem pracowników tego organu.

28-04-2020

Od dzisiaj 28.04.2020 wchodzą w życie zmiany w niemieckim prawie o ruchu drogowym!

W Polsce mamy od dawna żywiołową polemikę na temat wysokości mandatów oraz tego dlaczego nasi rodacy jak wyjadą poza granicę naszego kraju to… pokornieją. Co prawda pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na jednej z najbardziej lubianych swobód nie tylko w UE, ale i na świecie tj. swobody przepływu osób, jednak to okres przejściowy. Tymczasem nasz zachodni sąsiad (Niemcy) zaostrzają przepisy w trosce o bezpieczeńśtwo na drogach… i nie chodzi wyłącznie o piratów drogowych, choć oni powinni obawiać się najbardziej.

20-04-2020

5 Komentarze

Marcin Kukawka: Egzaminowanie kandydatów na kierowców musi ruszyć natychmiast!

W mojej ocenie nie istnieje żadna regulacja ustawowa, która usprawiedliwiałaby wstrzymanie pracy ośrodków egzaminowania. Mam oczywiście na uwadze, że pandemia koronawirusa doprowadziła świat do szaleństwa, że nikt z nas nie wiedział jak to będzie. Powiedzmy sobie jednak szczerze… zostanie z nami to paskudztwo na długo, a my musimy żyć normalnie i pracować.

20-04-2020

NIE dla ogólnodostępnej elearningowej formy szkolenia kierowców zawodowych i kandydatów na kierowców.

Sekretarz Stanu Rafał Weber w odpowiedzi na pismo wysłane przez Fundację Zapobiegania Wypadkom Drogowym, w którym wystosowao prośbę o uwolnienie elearningu w szkoleniach kierowców i kandydatów na kierowców stwierdził, że nie ma potrzeby wprowadzać zmian prawnych w tym zakresie.

19-04-2020

WORD Warszawa przywraca egzaminowanie! Jednak nie dla wszystkich...

Już od 20.04.2020 w WORD Warszawa wznowione ma zostać szkolenie i… egzaminowanie. Jednak nie dla wszystkich...

Zgodnie z wcześniejszą decyzją Urzędu Marszałkowskiego WORD Warszawa wraca z organizacją i realizacją egzaminów, ale wyłącznie dla osób będących w szczególnych sytuacjach.

12-04-2020

WIELKANOC 2020

Wszystkim Wam życzymy przede wszystkim zdrowia, szybkiego zakończenia pandemii oraz odmrożenia gospodarki...

Niech ruszy system egzaminowania, aby wszyscy Ci co czekają na upragnione prawo jazdy mogli zrealizować swoje marzenia.

Zespół SPH Credo

09-04-2020

Wydłużenie ważności uprawnień do kierowania pojazdami

W projekcie nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały ujęte zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury rozwiązania

08-04-2020

5 Komentarze

WORDy prawdopodobnie nie ruszą do 4 maja br., a tymczasem w Warszawie...

Epidemia powoli zaczyna doskwierać nie tylko kursantom, OSK i WORDom, ale również administracji państwowej i resortowi transportu. Jak dowiedzieliśmy się od kilku urzędów marszałkowskich w kolejną fazę przeszły rozmowy koncepcyjne wykorzystania narzędzi informatycznych do wdrożenia procesów on-line do branży szkoleniowej oraz rejestracji pojazdów. Rozmowy toczą się za zamkniętymi drzwiami tj. póki co bez konsultacji ze stronami, których zmiany będą obejmować (przynajmniej oficjalnie).

  1  2  3  4  5    

Komentarze (7305)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena