ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności #odjedzwirusowi: Ogólnopolska akcja promująca...
95758193-118617193163272-822685742709866496-o.png

05-05-2020

#odjedzwirusowi: Ogólnopolska akcja promująca zdobywanie prawa jazdy!

Inicjatorzy akcji umieścili na facebookowym fanpage info:

 

#odjedzwirusowi to akcja zwracająca uwagę na istotę posiadania prawa jazdy. W dobie pandemii posiadanie tego dokumentu jest wręcz jedną z najważniejszych rzeczy.

 

Co daje prawo jazdy?
1. Uniezależnia od wszystkich bez wyjątku środków transportu publicznego.
2. Zmniejsza ryzyko zarażenia wirusem poprzez izolację od innych.
3. Pozwala na bezpieczne i samodzielne przemieszczanie się.

 

Jak można zauważyć sam dokument nie rozwiązuje wszystkich bolączek, tzn. nie daje niezależności, izolacji i bezpieczeństwa. Oczywiście, aby skorzystać z dobrodziejstw uprawnienia należy mieć dostęp do pojazdu.

 

Czy warto? Tak! Niezmiennym pozostaje fakt, że w cv prawo jazdy może pomóc, a przynajmniej otwiera drogę do wielu zawodów. Nie od razu zostaniecie prezesem czy politykiem, który może liczyć na usługi kierowcy...

W większych miejscowościach rozwinięte są usługi sharingowe, gdzie możecie za pomocą aplikacji wynająć pojazd na minuty i w razie potrzeby szybko się przemieścić np. do szpitala czy na randkę. W mniejszych miejscowościach po fiasku odrodzenia połączeń PKS skazani jesteście na uprzejmość rodziny lub znajomych, co nie ułatwia życia.

Dodatkowym bonusem jest możliwość zdjęcia maseczki... ;) Chociaż tu wcale nie chodzi o maseczkę, bo z wirusem nauczymy się żyć. Nie jest to pierwsza zaraza i niestety nie ostatnia. Ważne jest to, że dokument wydany w Polsce jest ważny w całej EU a za dodatkową opłatą otrzymujecie międzynarodowe prawo jazdy i otworem stoi cały świat!

Również istotne jest to, że kurs prawa jazdy w Polsce nie jest drogi, dlatego do dnia dzisiejszego wielu obcokrajowców ubiega się o uprawnienia w naszym kraju. Oczywiście innym tematem jest egzaminowanie, ale to zagadnienie wymaga osobnego wpisu/artykułu.

 

Miło nam poinformować, że firma SPH Credo wydawca Portalnaukijazdy.pl oraz  Fanpage PNJ została patronem medialnym akcji. Dlatego będziemy na bieżąco informować o rozwoju inicjatywy.

 

Koniec czytania, kto nie ma prawa jazdy to czas rozważyć decyzję, nie czy a kiedy?!

 

 

(db)

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Pit
5

Super akcja

2020-05-05 14:16

Dodaj własny komentarz

Ocena