img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Odcięło im rozum i wyobraźnię?!
1.jpg

12-01-2020

Odcięło im rozum i wyobraźnię?!

9 stycznia w mieście Wągrowiec (woj. wielkopolskie) podczas nocnego patrolu policyjnego uwagę funkcjonariuszy przykuł ford focus, który przed godziną 2.00 poruszał się ulicami miasta. Postanowili przeprowadzić prewencyjną kontrolę. Jak się okazało za kierownicą siedziała 16-sto latka bez uprawnień do kierowania pojazdami kat. B. Pasażerem był 25 latek, który prawdopodobnie próbował wcielić się w rolę instruktora… Oboje byli trzeźwi.

Mężczyzna, który dopuścił do kierowania pojazdem na drodze publicznej osobę nie posiadającą uprawnień, został ukarany 300 złotowym mandatem. Dodatkowo wątpliwości policjantów wzbudził brak informacji w systemie na temat aktualnego OC pojazdu. Kontrolowane osoby nie posiadały również żadnego dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy, czy opłacenie składki. Sporządzona przez policjantów informacja trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli okaże się, że pojazd od co najmniej 14 dni nie ma ważnej polisy, wówczas na jego właściciela zostanie nałożona kara w wysokości 5200 złotych.

 

Samochód został przekazany właścicielowi, a nastolatka przekazana rodzicom. O jej odpowiedzialności zdecyduje Sąd Rodzinny.

 

Można powiedzieć, że główni bohaterowie mieli więcej szczęścia niż rozumu. W takim przypadku sprawcy potencjalnego wypadku lub kolizji nie chroni ubezpieczenie, nie mówiąc nic o jego szansach na przeżycie. Ta para powierzyła życie ślepemu losowi... Anioł Stróż zesłał im patrol policji. 

 

(db)

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena