3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Karetką wjechał w autobus - BEZ PRAWA JAZDY!
68-158798.jpg
68-158797.jpg

27-11-2019

Karetką wjechał w autobus - BEZ PRAWA JAZDY!

26 listopada 2019 roku w Lublinie kierujący karetką transportową marki Volkswagen najechał na tył autobusu, jadącego w tym samym kierunku. Dwie osoby przewożone karetką trafiły do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący karetką nie posiada uprawnień, a prawo jazdy którym się posługiwał może być podrobione.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 4:40 na al. Wincentego Witosa. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, iż kierujący karetką transportową (bez sygnałów) jadąc od strony Zamościa z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetką przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz matką trafili do szpitala.

 

Podczas czynności policjanci z ogniwa wypadkowego wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Obaj kierujący byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania w CEK uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 26-letni kierowca karetki w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zabezpieczyli okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie kwalifikując go jako podrobiony lub przerobiony.

 

Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze także szczegółowo zbadają zabezpieczony dokument. Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.  

 

źródło: Policja Lublin

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena