ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?
pytanie-klienta.png

10-09-2019

Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

 

Otrzymaliśmy od klienta maila następującej treści:

 

Dzień dobry, uprzejmie zgłaszam błąd w prezentowanym kursie. Mianowicie znaki A-3 i A-4 NIE ostrzegają o dwóch zakrętach. Prawidłowa odpowiedź jest, że znak NIE ostrzega o DWÓCH  zakrętach. W odpowiedzi na pytanie, czy znak ostrzega o dwóch zakrętach, klikając na odpowiedź NIE, system wyświetla informację, że odpowiedź jest błędna, co nie jest prawdą, aczkolwiek w wyjaśnieniu podpowiada poprawną odpowiedź, że znak ostrzega o niebezpiecznych zakrętach w nieokreślonej liczbie większej niż jeden. Sugeruję poprawić kurs.

 

Oczywiście czujemy się w obowiązku odpowiedzieć i aby inne osoby, które wahają się odpowiadając na to pytanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że nie jesteśmy autorem tego pytania, potwierdzając jednocześnie, że znajduje się ono w bazie pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy, wykorzystywanych przez WORD, MORD, PORD czy ZORD.

 

Jak klient zauważył, wyjaśnienie dotyczące odpowiedzi znajduje się w naszym komentarzu i jest zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Proszę zwrócić uwagę, że już 2 zakręty to jest liczba mnoga (niebezpieczne zakręty), czyli spełniony jest warunek - zgodny ze znaczeniem prawnym.

 

W treści pytania należy skupić się na części "z których pierwszy jest w prawo". Dlatego właśnie odpowiedź TAK jest prawidłowa.

 

Jeżeli konieczne jest oznakowanie trzech łuków oddzielonych od siebie odcinkami prostymi o długości mniejszej niż 300 m, pod znakiem A-3 umieszcza się tabliczkę T-4.

 

Gdy takich łuków jest więcej niż trzy, zamiast tabliczki T-4 umieszcza się tabliczkę T-2.

 

Jeżeli liczba łuków jest większa niż 3, a krętość odcinka mierzonego od początku pierwszego łuku do końca ostatniego jest wiêksza niż 160°/km, pod znakiem A-3 umieszcza się tabliczkę T-5.

 

 

Odpowiedź w naszym systemie jest prawidłowa i zgodna z kluczem odpowiedzi, obowiązującym na egzaminie państwowym na prawo jazdy.

 

Na spotkaniach roboczych (jak jeszcze się odbywały) informowaliśmy, że mamy przygotowaną grupę pytań, które należałoby przeredagować, aby nie mogły wprowadzać w błąd kandydatów na kierowców. Niestety od dłuższego czasu prace nad pytaniami nie są prowadzone (tzn. pytań nie przybywa, ani te obecne nie podlegają weryfikacji).

 

Trzymamy "rękę na pulsie", jak tylko coś się zmieni to poinformujemy naszych klientów.

 

(db)

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena