Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Instruktor zginął w wypadku!
kopce.jpg

27-09-2019

Instruktor zginął w wypadku!

 

W dniu dzisiejszym po godzinie 13.00 niedaleko miejscowości Czerniak na drodze krajowej nr 15 (powiat mogileński, województwo kujawsko-pomorskie) doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

Kierujący (55 lat) samochodem ciężarowym (Volvo) podczas próby zatrzymania przed hamującym awaryjnie innym samochodem ciężarowym (Scania) zorientował się, że nie uda mu się bezpiecznie wyhamować. Aby uniknąć uderzenia w tył naczepy, podjął brzemienną w skutkach decyzję o zmianie pasa ruchu na przeciwległy, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem nauki jazdy (toyota).

W skutek wypadku śmierć poniósł 52-letni instruktor nauki jazdy, kierująca pojazdem nauki jazdy 44-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń i została przewieziona do szpitala. Instruktor wraz z kursantką wracali w kierunku Gniezna z Inowrocławia.

 

Jak informował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej w Mogilnie - asp. Tomasz Bartecki, trwają prace w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Aktualny stan zdrowia poszkodowanej nie jest znany.

 

(db)

 

źródło zdjęcia: google maps

Powrót do listy aktualności

Komentarze (7)

Gość
~ Razer
5

Ciekawe czy instruktor miał zapięte pasy.

2019-09-28 07:33
Gość
~ Instruktor
5

Instruktor jest zwolbiony z obowiazku z uwqgi na mozliwosc szybkiej reakcji, kiedy kursant cos odwali.

2019-09-28 08:11
Gość
~ gosc
5

a od kiedy instruktor w zapiętych pasach nie ma możliwości szybkiej reakcji? jak dla mnie jest to ułomny przepis a jeszcze bardziej ułomnym jest korzystanie z tego przepisu przez instruktorów bez wyobraźni.

2019-09-28 11:53
Gość
~ Zyggy
5

Ty jesteś kretynem bez wyobraźni

2019-09-28 14:21
Gość
~ Elka
5

A moze pomyslicie ze ten instruktor ratowal życie kursantce i przez to ze nie miał tych pasów mial mozliwosc to zrobic....nie zablokowały go i przyjął uderzenie na siebie...tracąc przy tym swoje życie

2019-09-28 15:22
Gość
~ OMG
1

To już lepiej uderzyć w TIR jak się samemu nim jedzie (podobne gabaryty)jak wjechać na inny pas, gdzie -wiadomo że, jeżdżą stale samochody- tak mi się wydaje ( a jak nie widać jakie, to można się domyśleć że, przecież stale tam jeżdżą i osobowe). A jeśli nawet byłby TIR, to co to za różnica czy uderzy w przód czy tył. A jak przez kilka s. nic nie jechało, to też wiadomo że, ludzie przyśpieszają ponieważ, mają pustą drogę więc, zaraz ktoś może się pojawić. Lepij zapłacić za przyczepkę jak zapijać ludzi z drugiego pasa (w osobówce).

2019-09-29 20:25
Gość
~ Rob
5

Po co piszą komentarze o niezapoetych pasach instruktora osoby które nie maja pojęcia o szkoleniu ,tak nie zapinam pasów bo czasami muszę szybko się oderwać od oparcia żeby złapać za kierownice a nawet często wiec pas mnie przyblokuje od razu wiec ,,gosc,,albo ,,razer,,nie mówcie o czymś o czym nie macie zielonego pojęcia

2019-10-03 14:22

Dodaj własny komentarz

Ocena