ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Co zmieni się w egzaminowaniu od stycznia 2020?!
small.jpg

22-12-2019

Co zmieni się w egzaminowaniu od stycznia 2020?!

Podstawowa zmiana dla osób egzaminowanych to fakt wyznaczenia zarówno części teoretycznej jak i praktycznej na konkretną godzinę. Po nowym roku rozpoczęcie egzaminu będzie mogło się opóźnić najwyżej o.. 15 minut. Ma to z założenia ograniczyć stres zdających i poprawić zdawalność.


System informatyczny ośrodka egzaminowania sprawdzi również przed egzaminem czy PKK osoby zdającej nie “wzbogaciło się” o dane wykluczające możliwość podejścia do egzaminu np. za próbę prowadzenia bez uprawnień.

 

I tyle…

 

Po stronie ośrodka egzaminowania zmieni się dużo, przede wszystkim organizacyjnie… Egzaminator będzie mógł przeprowadzić maksymalnie dziewięć egzaminów praktycznych (jeden na 50 minut). W wyjątkowej sytuacji może to być 10 egzaminów (sytuacja losowa np. nieplanowana nieobecność jednego z egzaminatorów lub opóźnienie wynikające z warunków drogowych). Co ważne standardowy czas egzaminowania przez egzaminatora nie powinien przekroczyć 8 godzin.

 

Co ciekawe, większość WORDów przeprowadziła symulację pracy ośrodka egzaminowania po 1 stycznia 2020 roku… We wszystkich lokalizacjach, z którymi udało nam się porozmawiać, zmiana systemu nie spowodowała nagłego wzrostu zdawalności. Jak będzie w ujęciu globalnym? Mamy nadzieję, że jednak zdawalność wzrośnie, choć podstawy do takiego myślenia są raczej życzeniowe...

 

Jedno jest pewne, zmiany od nowego roku będą miały wpływ na rentowność ośrodków egzaminowania… tj. zwiększą się koszty operacyjne. W tym roku większość z nich, niezależnie od nazwy tj. WORD, MORD, PORD czy ZORD miała problem, aby osiągnąć dodatni wynik finansowy.

 

Rok 2020 w ośrodkach egzaminowania będzie przebiegał pod znakiem cięcia kosztów lub przyniesie… podwyżkę opłaty egzaminacyjnej.

 

(db)

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena