3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

28-07-2020

Bez badań i na zniszczonych tarczach

Poważne zaniedbania dotyczące stanu technicznego zespołu pojazdów polskiego przewoźnika odkryli pilscy inspektorzy. Nie dość, że brak było aktualnych badań technicznych, to fatalny stan tarcz hamulcowych i samodzielnie wykonane naprawy mogły doprowadzić do tragedii drogowej.

10-07-2020

Już niedługo mandat za wykroczenie drogowe wyniesie 5 tys. zł?!

Premier chce zaostrzenia systemu kar dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. W tej sprawie jeszcze w kwietniu wysłał stosowne pismo do resortów, aby przygotowano projekty zmian przepisów.

28-06-2020

Wakacje 2020 - Mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym!

Rozpoczęły się wakacje. Niestety jest to okres, w którym rokrocznie giną osoby na drogach. W zeszłym roku było to prawie 600 wypadków ze skutkiem śmiertelnym (dokładnie 582). Jak będzie w tym roku?

26-06-2020

Pakiet mobilności w UE. zbliża się termin wprowadzenia tachografów do pojazdów powyżej 2,5 tony...

Wielkimi krokami zbliża się wejście tzw. Pakietu Mobilności... chociaż bardziej bym go nazwał Francusko-Niemieckim Pakietem Przeciwko Wschodnioeuropejskim Przewoźnikom. Nie jest tajemnicą, że Niemcy wprowadzając w roku 2015 płacę minimalną (MiLOG) rozpoczęli batalię o zahamowanie ekspansji wschodnioeuropejskich firm transportowych, w tym firm polskich, obsługujących aktualnie (w roku 2019) ok. 1/4 całego rynku transportowego EU. Oczywiście płaca minimalna była wprowadzana pod szczytnymi hasłami przeciwdziałania dumpingowi socjalnemu - każdy jednak wiedział, że polski transport od dawna kłuł w oczy niemieckich i francuskich decydentów.

12-06-2020

Rejestracja online w salonie sprzedaży, zniknie karta pojazdu... (w Sejmie RP zmiany w PoRD)

1. Wprowadzenia nowej usługi rejestracji online pojazdu zakupionego w salonie sprzedaży pojazdów samochodowych, która umożliwi rejestrację pojazdu nowego w imieniu kupującego przez ten salon
2. Zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu w procesie pierwszej rejestracji pojazdu

11-06-2020

Czy znak ten ostrzega o niebezpieczeństwie?

Następne pytanie z uaktualnionej bazy egzaminacyjnej. Odpowiadamy TAK, NIE w komentarzach. Seria nowe i łatwe...

10-06-2020

Wirtualne prawo jazdy i przednia szyba bez znanej nalepki... (w Sejmie RP zmiany w PoRD)


1. Koniec obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie uprawnionego organu kontroli ruchu drogowego dokumentu prawa jazdy.
2. Koniec obowiązku wydawania i posiadania nalepki kontrolnej.

30-05-2020

Cykl: nowe pytanie w bazie egzaminacyjnej - maj 2020.

Prezentujemy nowe pytania egzaminacyjne, które pojawiły się w bazie 11 maja br.  Główne zmiany dotyczą wprowadzenia pytań związanych z korytarzem życia oraz jazda na suwak. 

Następne pytanie z uaktualnionej bazy egzaminacyjnej.
Ponownie odpowiadamy na TAK a na NIE...

1  2  3  4  5