http://sklep.sphcredo.pl/testy/17-prawko-am-specjal-pytania-egzaminacyjne-pwpw-i-its.html#/kategoria-b_aktualizacja_online

Sklep on-line

left - cenny news

Napotkałeś na dobry temat?
Podziel się nim z nami !

redakcja@portalnaukijazdy.pl

Sonda

Czy jesteś za powstaniem fili Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w miastach bez praw powiatu?

zobacz wyniki

Newsletter

Zapisz się a będziesz dostawać, co miesiąc biuletyn, w jaki sposób zdobywać nowych uczestników kursów. Będzieszrównież informowany na bieżąco o naszych promocjach i nowościach.

Twoje imię:

Adres e-mail:

Partnerzy serwisu

 

Zmiany, zmiany... ale na Wyspach!

Autor: Adminls / dodano: 05.02.2014 - 13:45

(2)
skomentuj
Zmiany, zmiany... ale na Wyspach!

Zmiany w zakresie przepisów dotyczących wydawania uprawnień do kierowania pojazdami w Wielkiej Brytanii. Swoistą metamorfozę przejdzie urząd, w którym kierujący otrzymująprawo jazdy. Zmienią się również zasady na jakich wydawane będą prawa jazdy kategorii C a młodszym trudniej będzie o nowe uprawnienia.
 

Dotychczasowe urzędy (DSA i VOSA - dwa urzędy, w których załatwiać można różne sprawy dotyczące praw jazdy) zmieniają się w The Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA). Można będzie tutaj wymienić czy odebrać nowe dokumenty czy zdać egzamin. Także tutaj będą zapadały decyzje w sprawie kształtu egzaminu, realizowane będą kursy i szkolenia czy kontrole powypadkowe.

Inna zmiana dotyczyć będzie prawa jazdy kategorii C. Osoba, tóra robi takie uprawnienia w pojeździe z automatyczną skrzynią biegów, może automatycznie otrzymać uprawnienia do prowadzenia tych pojazdów z ręczną skrzynią biegów, o ile ma takie uprawnienia na jakikolwiek inny pojazd (kategorie B, B+E, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1+E). Będzie to też możliwe przy wymianie prawa jazdy na nowe.
 

Zmiany dotyczą taże uprawnień na jednoślady - minimalna moc silnika dla średnich pojazdów (kategoria A2) została zmniejszona z 25 do 20kW.

Z końcem ubiegłego roku do publicznych konsultacji trafiły również rządowe propozycje dotyczące nowego egzaminu na prawo jazdy. Ma być trudniejszy i bardziej skierowany na praktyczną umiejętność radzenia sobie w rzeczywistych, drogowych warunkach.


Dziś prawo jazdy można zdawać mając 17 lat, nowy egzamin będzie wymagał wyjeżdżenia 500 "godzin próbnych" pod okiem instruktora lub dorosłego powyżej 25. roku życia. Bez formalnej zmiany limitu wieku, od którego można legalnie prowadzić, praktycznie sprawi to, że samodzielnie za kółkiem będzie można usiąść dopiero od 18 roku życia.

Warto też przypomnieć, jak w Wielkiej Brytanii odbywa się wymiana starych dokumentów na nowe! "Prawko" na nowe można wymienić przez Internet (www.gov.uk/renew-driving-licence). Opłatę można uiścić kartą lub za pośrednictwem usługi PayPal i wynosi ona 20 funtów, należy mieć pod ręką numer NIN, swój adres i dotychczasowe prawo jazdy. Jeśli nie mamy brytyjskiego paszportu wydanego w ciągu ostatnich 5 lat na stronie dostaniemy tymczasowe ID, które umożliwi identyfikację w systemie.


LS

Komentarze

instruktor - 05.02.2014

Czyli wszystko aby ułatwić , wymiana droga elektroniczna , oczywiście jak się ma oprogramowanie kompatybilne z zamawiającym , a nie jak nasze word-ziki zamówiły z Republiki Konga czy Papui Nowej Gwinei . Może tak jak Litwie dać w ramach UE angolom nasz word-owski system. Ale pod warunkiem ,że wezmą do wdrażania i rządzenia naszych dyrektorków

OSK - 08.02.2014

A ja chcę aby w Polsce było tak jak w Wielkiej Brytani dam 2zł. aby przedstawiciele z Polski pojechali tam po naukę I przeszczpili ich rozwązania na Polski grunt


1

Dodaj komentarz

kodprzeładuj obrazek

PortalNaukiJazdy.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taki komentarz może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.