https://www.biuro.dobreosk.pl/glowna.aspx

Sklep on-line

left - cenny news

Napotkałeś na dobry temat?
Podziel się nim z nami !

redakcja@portalnaukijazdy.pl

Sonda

Czy jesteś za powstaniem fili Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w miastach bez praw powiatu?

zobacz wyniki

Newsletter

Zapisz się a będziesz dostawać, co miesiąc biuletyn, w jaki sposób zdobywać nowych uczestników kursów. Będzieszrównież informowany na bieżąco o naszych promocjach i nowościach.

Twoje imię:

Adres e-mail:

Partnerzy serwisu

 

Swift celuje w naukę jazdy

Autor: Adminpp / dodano: 08.08.2011 - 15:41

(0)
skomentuj
Swift celuje w naukę jazdy

Niewiele brakowało, by Suzuki Swift był autem egzaminacyjnym w WORD Warszawa. Jednak z uwagi na nieuczciwą konkurencję (zbyt niska cena) ostatecznie w tamtym przetargu wygrała Skoda Fabia. Co sie nie udało w Warszawie wyszło jednak w Częstochowie i Ciechanowie.  

Suzuki nie zrezygnowało jednak z kariery w nauce jazdy i postanowiło wystartować w kolejnym przetargu. Tym razem rywalizacja zakończyła się sukcesem. W Częstochowie suzuki miało tylko jednego konkurenta, była nim pochodząca również z Japonii Toyota Yaris.

O wymianie taboru w Częstochowie mówiło się już od co najmniej 2 lat. Instruktorzy wiedzieli, że w 2011 wszystkie egzaminy będą się odbywać na nowym aucie. Nie wiadomo było tylko, jakie to będzie auto. WORD Częstochowa było dość specyficznym ośrodkiem w kontekście egzaminów na kategorię B. kursanci mieli tutaj możliwość wyboru pomiędzy trzema samochodami: Nissan Micra, Opel Corsa i... Opel Corsa. W tamtejszym WORD jeździły dwie generacje cors. Teraz znika możliwość wyboru. Wszyscy kursanci będą musieli zdawać na zupełnie nowym samochodzie, a ośrodki będą musiały pomyśleć o przesiadce na nowy sprzęt.

Zdania co do wyboru aut i zmian jakie zaszły są jak zawsze podzielone. Jedni się cieszą, inni zaś narzekają.

Łukasz Kurdziel (Osk Niezła Jazda) – Cieszę się ze zmian i wyboru auta. Teraz uzdrowieniu uległa sytuacja, gdzie szkoły jazdy musiały kupować trzy modele aut, by mieć uniwersalną ofertę. Wymiana taboru była potrzebna, bo zarówno auta WORD, jak i szkół jazdy były stare. Cieszę się, że egzaminy nie będą się już odbywać na corsach, które były zupełną pomyłką.

Magdalena Bednarek (OSK Driver Car) - przesiadka na nowe auta wiążę się z wydatkami, więc raczej ciężko się cieszyć. Wolałabym gdyby WORD przesiadł się na niwą micrę, bo w zasadzie niewiele różni się od starej. Wybór Swifta oceniam źle. Samochód ten jest ciasny, i niezbyt przydatny do celów prywatnych. Po założeniu gazu jest problem, by zmieścić koło zapasowe do bagażnika. Kolega, który założył u siebie gaz musiał kupić mniejsze koło dojazdowe, bo jak włożył te normalne, to mu się klapa nie domykała... To przetargu stanęła także toyota i żałuję, że nie wygrała. Osobiście mam yariskę i jestem bardzo zadowolona.

Model swifta, który będzie jeździł w Częstochowie to pojazd 5-drzwiowy z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2. Parametry techniczne tego auta;


Warto dodać, że na Suzuki Swift przesiadł się jeszcze jeden ośrodek – WORD Ciechanów

PP

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz

kodprzeładuj obrazek

PortalNaukiJazdy.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taki komentarz może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.