https://www.biuro.dobreosk.pl/glowna.aspx

Sklep on-line

left - cenny news

Napotkałeś na dobry temat?
Podziel się nim z nami !

redakcja@portalnaukijazdy.pl

Sonda

Czy jesteś za powstaniem fili Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w miastach bez praw powiatu?

zobacz wyniki

Newsletter

Zapisz się a będziesz dostawać, co miesiąc biuletyn, w jaki sposób zdobywać nowych uczestników kursów. Będzieszrównież informowany na bieżąco o naszych promocjach i nowościach.

Twoje imię:

Adres e-mail:

Partnerzy serwisu

 

Nowy wzór wniosku o wydanie prawa jazdy

Autor: Adminls / dodano: 30.08.2011 - 16:09

(0)
skomentuj
Nowy wzór wniosku o wydanie prawa jazdy

Od 7 sierpnia 2011 roku obowiązują nowe wnioski o wydanie prawa jazdy. Wzór, jaki przygotowało Ministerstwo Infrastruktury to załączniki nr 1 i nr 3 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, opublikowane w Dzienniku Ustaw 04.24.215.

Nowy wniosek od starego wzoru - co istotne, wciąż obowiązującego do wyczerpania zapasów - różnią się w części G, gdzie dodano punkt 7a, w którym zawarto oświadczenie: "wykonuję przewóz drogowy różnymi pojazdami, dla których jest wymagane posiadanie prawa jazdy co najmniej jednej spośród kategorii C1, C1+E, C lub C+E oraz D1, D1+E, D lub D+E".

Nowy wzór wniosku ma za zadanie rozwiązać kwestie związaną z wpisywaniem do praw jazdy odpowiednich kodów uprawnień. Kierowca, który ubiega się o wpis potwierdzający uzyskanie kwalifikacji wstępnej lub ukończenie szkolenia okresowego, a wykonującego przewóz drogowy określonymi pojazdami, dla których wymagane jest posiadanie uprawnień co najmniej dwóch kategorii, jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, które zawiera się właśnie w nowym punkcie 7a części G nowego wzoru.
 

Jeżeli ubiegający się o prawo jazdy wspomniunych wyżej kategorii wykorzystywał będzie w WORD stare wnioski, wystarczy, iż przedłoży odpowiednie oświadczenie.
 

Już od jutra, 31 sierpnia, Studio Promocyjno Handlowe CREDO wprowadzi do sprzedaży nowe wnioski.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz

kodprzeładuj obrazek

PortalNaukiJazdy.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taki komentarz może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.