http://biuro.dobreosk.pl/

PrawoJazdyKursanta.pl

left - cenny news

Napotkałeś na dobry temat?
Podziel się nim z nami !

redakcja@portalnaukijazdy.pl

Sonda

Czy jesteś za powstaniem fili Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w miastach bez praw powiatu?

zobacz wyniki

Newsletter

Zapisz się a będziesz dostawać, co miesiąc biuletyn, w jaki sposób zdobywać nowych uczestników kursów. Będzieszrównież informowany na bieżąco o naszych promocjach i nowościach.

Twoje imię:

Adres e-mail:

Partnerzy serwisu

 

Nowy wzór wniosku o wydanie prawa jazdy

Autor: Adminls / dodano: 30.08.2011 - 16:09

(0)
skomentuj
Nowy wzór wniosku o wydanie prawa jazdy

Od 7 sierpnia 2011 roku obowiązują nowe wnioski o wydanie prawa jazdy. Wzór, jaki przygotowało Ministerstwo Infrastruktury to załączniki nr 1 i nr 3 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, opublikowane w Dzienniku Ustaw 04.24.215.

Nowy wniosek od starego wzoru - co istotne, wciąż obowiązującego do wyczerpania zapasów - różnią się w części G, gdzie dodano punkt 7a, w którym zawarto oświadczenie: "wykonuję przewóz drogowy różnymi pojazdami, dla których jest wymagane posiadanie prawa jazdy co najmniej jednej spośród kategorii C1, C1+E, C lub C+E oraz D1, D1+E, D lub D+E".

Nowy wzór wniosku ma za zadanie rozwiązać kwestie związaną z wpisywaniem do praw jazdy odpowiednich kodów uprawnień. Kierowca, który ubiega się o wpis potwierdzający uzyskanie kwalifikacji wstępnej lub ukończenie szkolenia okresowego, a wykonującego przewóz drogowy określonymi pojazdami, dla których wymagane jest posiadanie uprawnień co najmniej dwóch kategorii, jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, które zawiera się właśnie w nowym punkcie 7a części G nowego wzoru.
 

Jeżeli ubiegający się o prawo jazdy wspomniunych wyżej kategorii wykorzystywał będzie w WORD stare wnioski, wystarczy, iż przedłoży odpowiednie oświadczenie.
 

Już od jutra, 31 sierpnia, Studio Promocyjno Handlowe CREDO wprowadzi do sprzedaży nowe wnioski.

http://sklep.sphcredo.pl/

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz

kodprzeładuj obrazek

PortalNaukiJazdy.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taki komentarz może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.