https://www.biuro.dobreosk.pl/glowna.aspx

Sklep on-line

left - cenny news

Napotkałeś na dobry temat?
Podziel się nim z nami !

redakcja@portalnaukijazdy.pl

Sonda

Czy jesteś za powstaniem fili Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w miastach bez praw powiatu?

zobacz wyniki

Newsletter

Zapisz się a będziesz dostawać, co miesiąc biuletyn, w jaki sposób zdobywać nowych uczestników kursów. Będzieszrównież informowany na bieżąco o naszych promocjach i nowościach.

Twoje imię:

Adres e-mail:

Partnerzy serwisu

 

Nieprawidłowości w OSK

Autor: Adminls / dodano: 06.06.2013 - 09:01

(10)
skomentuj
Nieprawidłowości w OSK

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 15 stycznia bieżącego roku nakłada na ośrodki szkolenia kierowców nowe wymogi. Wiele ze szkół nie zdaje sobie z tego sprawy - do czasu kontroli urzędników starostwa, sprawujących nadzór na OSK.

Nowe regulacje prawne określają jasno sposób wyposażenia sali wykładowych ośrodka szkolenia kierowców. Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego dopiero po zapoznaniu się z protokołem do wcześniej przeprowadzonej kontroli. Te w ostatnich miesiącach przybrały na sile.

Chodzi tutaj przede wszystkim o tablice poglądowe, które powinny się znajdować na wyposażeniu sali wykładowej każdego OSK. Ich charakter dosyć szczegółowo opisuje w/w rozporządzenie, a właściwie wzór swoistego "konspektu" przewidziano dla kontrolujących ośrodek. Wymieniono w nim tablice poglądowe z zakresu szkolenia (wcześniej nie do końca określone aż tak szczegółowo):

 

- Zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym

- Zasady kierowania pojazdem

- Podstawowe czynności kontrolno-obsługowe

- Zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków

Obostrzenia zapisane w rozporządzeniu (te wymienione) to nowość. Warto pamiętać o tym wyposażając nowy ośrodek, jednak nie mogą o nich zapominać ci OSK już prowadzący.

 

Studio Promocyjno Handlowe Credo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rozszerzyło swoją ofertę o tablice, które są obecnie wymagane jako obowiązkowe. Przygotowane zostały 3 nowe materiały edukacyjne. Plansze z zakresu: zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zasady kierowania pojazdem, podstawowe czynności kontrolno-obsługowe, które w połączeniu z istniejącym już w ofercie SPH CREDO kompletem tablic - Zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku, tworzą całość zestawu wszystkich czterech tablic niezbędnych w OSK. Warto nadmienić, że SPH CREDO wprowadziło możliwość nabycia każdego materiału szkoleniowego z osobna.

Z produktami można zapoznać się w sklepie internetowym, pod adresem:

ZESTAW 9 PLANSZ: PIERWSZA POMOC

ZESTAW 4 PLANSZ: Tablice poglądowe z zakresu szkolenia


 


 

Komentarze

legalista - 06.06.2013

W ubikacjaach powinien być powieszony papier toatetowy na wysokości 50cm w kolorze niebieskim na środku nadruk literka L w przypadku braku takiego papieru będzie zamykany ośrodek

VVV - 06.06.2013

a zapowiadało sie na fajny art. a tu zwykła reklama

P - 06.06.2013

Portal powinien być bardziej niezależny od firmy, co chwila podejmowane są tematy które lekko mówiąc obniżają wartość portalu i zniechęcają do zakupów. Ja tu jeszcze zaglądam natomiast przestałem kupować po wywiadzie (reklamie) przeprowadzonym z pierwszym super osk.

Meduza - 06.06.2013

Pełny przepis brzmi: – tablice poglądowe z zakresu szkolenia, programy komputerowe lub filmy wideo prezentujące: zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zasady kierowania pojazdem, podstawowe czynności kontrolno-obsługowe i zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku, A więc nie tylko plansze !!!

nowy - 06.06.2013

zaglądam tu aby być na bieżąco. Proszę, od zakupów jest sklep.

Marcin 12 - 06.06.2013

Niestety zepsuł się portal i niestety jakość obsługi ja też już tu nie kupuje.

MM - 07.06.2013

Artykuł wprowadza w błąd. Par. 3 ust.1 pkt 1g rozporządzenia mówi nie tylko o tablicach poglądowych z powyższego zakresu tematycznego, ale również o programach komputerowych, filmach wideo. Prawodawca użył łącznika "lub", co wskazuje na dowolność w wyborze nośników informacji, które są multimedialnym/wizualnym uzupełnieniem wykładowcy.

Mati - 08.06.2013

A czy zamiast plansz wystarczy np. Multimedialny Wykładowca ? (tam są poruszane te zagadnienia). Czy plansze są obowiązkowe mimo iż mam to w "programie komputerowym" ?

ja - 10.06.2013

PIECZĄTKI DLA OSK chciałabym aby otworzyć temat pieczątek dla osk czy jest to zgodne z prawem o ochronie danych osobowych aby na pieczątce przedsiębiorcy widniał jego prywatny adres. to jest chore

do ja - 11.06.2013

do ja: adres na pieczątce zależy od tego, jaki wpis widnieje w rejestrze przedsiębiorców pod pozycją: miejsce wykonywania działalności! Zmień z domowego na adres biura, a będzie ok, i na pieczątce będzie adres biura...


1

Dodaj komentarz

kodprzeładuj obrazek

PortalNaukiJazdy.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia komentarza zawierającego treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taki komentarz może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.